Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wykorzystanie wiedzy przez administrację - mechanizmy nadzoru obywatelskiego

Projekt zrealizowano w ramach programu „Obywatele dla Demokracji”, finansowanego z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Program wdrażany jest przez Fundację im. Stefana Batorego w partnerstwie z Polską Fundacją Dzieci i Młodzieży.
Projekt miał wskazać w jaki sposób i w jakim stopniu wiedza wynikająca z badań ewaluacyjnych przeprowadzonych w latach 2007-2013 posłużyła polskiej administracji publicznej w przygotowaniu do wdrażania funduszy unijnych w okresie 2014-2020. W szczególności, projekt skupił się na ocenie wykorzystania wyników badań ewaluacyjnych w celu zmniejszania obciążeń biurokratycznych dla przyszłych beneficjentów funduszy UE.
Dzięki wypracowanym w ramach projektu produktom (raport z analiz) projekt stanowił wsparcie polskiej administracji w przygotowaniach do nowego okresu programowania funduszy UE, ułatwiając jej włączenie rekomendacji z badań ewaluacyjnych dotyczących zmniejszania obciążeń dla beneficjentów w przygotowywane dokumenty programowe i wdrożeniowe.
Projekt skierowano przede wszystkim do jednostek polskiej administracji publicznej zaangażowanych w zarządzanie funduszami UE w Polsce. Dzięki przeprowadzonym analizom i debatom publicznym, projekt promował lepsze wykorzystanie ewaluacji jako narzędzia poprawy polityk publicznych.

Projekt był realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Zachęcamy do zapoznania się z ulotką na temat projektu, publikacją podsumowującą nasze działania oraz raportem z części badawczej.