Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wykorzystanie wiedzy przez administrację - pozytywne doświadczenia z projektu wykorzystane

Nasz projekt w ramach programu "Obywatele dla Demokracji" doczekał się kontynuacji!

W ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich 2016 rusza projekt „Wykorzystanie wiedzy płynącej z ewaluacji na szczeblu regionalnym – mechanizmy nadzoru obywatelskiego”, czerpiący z naszych doświadczeń z lat ubiegłych.

W ramach projektu będziemy starali się ocenić, na ile wyniki zlecanych badań ewaluacyjnych są wykorzystywane przez samorząd województwa mazowieckiego, aby system realizacji funduszy UE w latach 2014-2020 był przyjazny dla beneficjentów.

Ponownie pochylimy się więc nad sytuacją beneficjentów funduszy UE, przyglądając się obciążeniom administracyjnym, z którymi muszą się borykać na różnych etapach aplikowania o wsparcie. Tym razem jednak realizujemy nasze działania w skali lokalnej – skupiamy się na beneficjentach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego.

Mamy nadzieję, że nasze analizy oraz zorganizowana debata publiczna nie tylko przyczynią się do zwiększenia wykorzystania rekomendacji płynących z badań ewaluacyjnych, lecz również będą mogły zostać wykorzystane dla ułatwienia życia beneficjentom w naszym województwie.