Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wizyta partnerów z Ukrainy

W ramach projektu RITA

W dniach 12 – 14 marca 2019 r. gościliśmy w Warszawie naszych partnerów z Wołyńskiego Centrum Zasobów. Pierwszego dnia mieliśmy okazje spotkać się z naczelnikiem Krajowej Jednostki Ewaluacji w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju, który opowiedział o rozwoju ewaluacji w Polsce i obecnych wyzwaniach stojących przed systemem ewaluacji. Była to też okazja, żeby opowiedzieć o naszym projekcie i o podstawach do rozwoju ewaluacji na Ukrainie.

Kolejne dwa dni poświęciliśmy na przygotowanie naszych partnerów do realizacji pilotażowego badania na Ukrainie. Bazując na koncepcji ewaluacji opartej na teorii odtworzyliśmy teorię badanego konkursu regionalnego. Na tej podstawie wspólnie z ukraińskimi partnerami opracowaliśmy koncepcję i narzędzia badania.

Poniżej program spotkania, prezentacje naszych ekspertów oraz kilka zdjęć z pobytu.

 

Projekt współfinansowany ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach programu RITA – Przemiany w regionie, realizowanego przez Fundację Edukacja dla Demokracji.

Проект співфінансується Польсько-Американським Фондом Свободи в рамках програми RITA – «Зміни в регіоні», яку реалізує Фонд «Освіта для демократії».