Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Weronika FELCIS

Ekspert

Absolwentka socjologii UJ, specjalizacja Analizy badań rynkowych, stypendystka i absolwentka Interdyscyplinarnych Studiów Doktoranckich „Society-Environment-Technology” na UJ. Zajmuje się badaniami ewaluacyjnymi, analizami polityk publicznych oraz ekspertyzami dla sektora publicznego od 2006 roku.

Stypendystka Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności w Pracowni Innowacji Społecznych „STOCZNIA”. Ukończyła też we Włoszech szkoły letnią (Summer School  on Counterfactual Impact Evaluation 2013) i zimową (Fundamentals and Methods for Impact Evaluation of Public Policies 2014) z zakresu wykorzystania metod kontrfaktycznych w badaniach ewaluacyjnych.

Od 2008 roku współpracuje z Krajową Jednostką Ewaluacji w projektach badawczych, publikacjach dotyczących ewaluacji czy organizacji Konferencji Ewaluacyjnej (2015). Prowadziła warsztaty dla administracji publicznej (w tym z Jimem Rugh na XI Konferencji Ewaluacyjnej), autor publikacji naukowych z zakresu ewaluacji, dyrektor programowy I Ogólnopolskiego Kongresu Ewaluacji.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ewaluacyjnego od 2012 roku, była jego prezesem w latach 2014-2016. Jest członkiem Europejskiego Towarzystwa Ewaluacyjnego, gdzie wraz z członkami Zarządu tworzyła i przeprowadzała pilotaż Modelu Wzajemnej Recenzji Kompetencji Ewaluatorów (Voluntary Evaluator Peer Review). Jej zainteresowania zawodowe koncentrują się wokół konsolidacji środowiska i podnoszenia standardów profesji ewaluatora. Jest członkiem Centrum Ewaluacji i Analiz Polityk Publicznych, współpracuje z Ideą Rozwoju i WiseEuropa.