Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Zapraszamy na Szkołę letnią PONAD!

W dniach 11-16 września w Krakowie poznacie tajniki analiz kontrfaktycznych.

Szkoła letnia Polityk publicznych Opartych NA Dowodach (PONAD) to niemal 50 godzin praktycznych zajęć poświęconych analizom kontrfaktycznym, które stanowią obecnie jedno z najważniejszych podejść do ewaluacji ex-post. 

Szkoła letnia PONAD to wspólna inicjatywa naszej Fundacji oraz Centrum Ewaluacji i Analiz Polityk Publicznych Uniwersytetu Jagiellońskiego (CEAPP). To pierwsza inicjatywa edukacyjna dotycząca analiz kontrfaktycznych w naszym kraju, realizowana na taką skalę, przy zaangażowaniu zaangażowaniu wybitnych krajowych ekspertów – praktyków w obszarze metod kontrfaktycznych w Polsce. 

Zapamiętaj! Kraków, 11-16 września 2017 r. 

Zapisy na stronie CEAPP

Do 15 kwietnia br. obowiązują niższe ceny za udział w Szkole!

***

Czemu warto zainteresować się Szkołą?

Analizy kontrfaktyczne to jedno z najważniejszych podejść do ewaluacji ex-post rekomendowanych przez Komisję Europejską w obecnej perspektywie finansowania. Zgodnie z wytycznymi KE, w ramach każdej ewaluacji ex-post programu należy rozważyć wykorzystanie podejścia kontrfaktycznego.

Wytyczne Ministerstwa Rozwoju mówią zaś wprost: „rozwój oraz stosowanie zaawansowanych metod badawczych, w tym w szczególności metod kontrfaktycznych oraz ewaluacji opartej na teorii, stanowić będzie jeden z priorytetów ewaluacji w okresie 2014-2020

Dlatego zamawianie i realizowanie ewaluacji wykorzystujących to podejście stanie się w niedługim czasie kompetencją niezbędną dla osób zatrudnionych w organizacjach zlecających i realizujących ewaluacje.

Co konkretnie da mi udział w Szkole letniej?

  • zrozumiesz logikę podejścia kontrfaktycznego i jego znaczenie dla ewaluacji opartej na dowodach
  • dowiesz się jak zamawiać, realizować i odbierać ewaluacje wykorzystujące analizy kontrfaktyczne w sposób użyteczny i interesujący dla odbiorców wyników badań
  • poznasz różne metody i techniki analizy danych związanych z podejściem kontrfaktycznym
  • dowiesz się, jak przeprowadzić podstawowe analizy
  • poznasz wyzwania związane z przeprowadzaniem analiz w Polsce
  • dowiesz się jak połączyć analizy kontrfaktyczne z ewaluacją opartą na teorii programu w sposób zwiększający trafność badań i użyteczność wniosków i rekomendacji

Więcej szczegółów w katalogu SL PONAD do ściągnięcia poniżej: