Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Analiza systemów wdrażania regionalnych programów operacyjnych na Węgrzech i w Polsce

Jako podwykonawcy firmy AAM Consulting opracowaliśmy w 2014 r., na zlecenie Ministerstwa Rozwoju Regionalnego i Administracji w Rumunii, szczegółową analizę systemów wdrażania regionalnych programów operacyjnych na Węgrzech i w Polsce. 
W raporcie przedstawiono cele, typy priorytetów oraz przykłady działań, które mogły być realizowane w ramach programów. Analiza objęła również opis przyjętych ram instytucjonalnych. Celem raportu było zainspirowanie rumuńskich decydentów, w zakresie planowania systemu realizacji polityki spójności w tym kraju. Wszystkie trzy kraje łączą pewne wspólne cechy, tj. przynależność do dawnego bloku wschodniego, a obecnie status nowego państwa członkowskiego UE oraz fakt, że w każdym z nich znajduje się region, który w perspektywie 2014-2020 nie jest już zaliczany do regionów mniej rozwiniętych.