Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Strategie zatrudnieniowe pracodawców prywatnych w Polsce

Okres realizacji projektu: 01.04.2023 r. – 31.03.2024 r.

Cel i opis projektu: Celem projektu jest poznanie strategii pracodawców na rzecz realizowanej wobec osób z niepełnosprawnościami polityki zatrudniania.Badanie przeprowadzone zostanie metodą jakościową oraz ilościową, z wykorzystaniem takich technik badawczych jak: desk research stron www pracodawców, wywiad pogłębiony częściowo ustrukturyzowany z wybranymi pracodawcami, wywiad z przedstawicielami partnerów społecznych,  studia przypadków, ankiety CAWI i analiza treści.
Rezultatem projektu będzie pogłębienie wiedzy na temat strategii biznesowych /zatrudnieniowych prowadzonych na rzecz osób z niepełnosprawnościami zarówno wśród samych pracodawców jak i instytucji odpowiedzialnych za kształtowanie interwencji publicznych w obszarze rehabilitacji zawodowej tej grupy.
Produkty projektu obejmą raport z badań, rekomendacje dla pracodawców dotyczące strategii zatrudnienia w odniesieniu do osób z niepełnosprawnościami, cykl seminariów tematycznych. Poza tym realizowane będą działania informacyjne, upowszechniające rekomendacje oraz przykłady dobrych praktyk wśród pracodawców, celem zwiększenia ich zainteresowania tematem zatrudniania osób z niepełnosprawnościami.

Projekt realizowany jest w partnerstwie:

Lider projektu: Fundacja Aktywizacja

Partner projektu: Fundacja IDEA Rozwoju (IDEA)

Projekt jest współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.