Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Stanisław BIENIAS

Prezes IDEA Instytut Sp. z o.o., Ekspert Fundacji

Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz podyplomowych studiów z zakresu ewaluacji projektów na Uniwersytecie Warszawskim. Od 2004 r. pracownik Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, od 2006 do 2013 r. na stanowisku naczelnika Wydziału Ewaluacji (Krajowa Jednostka Oceny), gdzie odpowiedzialny był za realizację procesu ewaluacji na poziomie Narodowego Planu Rozwoju 2004-2006, Narodowych Strategicznych Ram Odniesienia 2007-2013 oraz negocjacje kształtu rozporządzeń UE 2014-2020 w obszarze ewaluacji i wskaźników.

Reprezentował Polskę w spotkaniach „Evaluation Network” w ramach DG Regio KE, współpracował z OECD, Bankiem Światowym i innymi instytucjami krajowymi i zagranicznymi.

Koordynował prace blisko 60 jednostek ewaluacyjnych zlokalizowanych w ramach instytucji zarządzających i pośredniczących we wdrażaniu polityki spójności w naszym kraju. Brał udział w realizacji przeszło 100 badań ewaluacyjnych. Organizator i prelegent licznych konferencji i seminariów dotyczących budowy kultury ewaluacyjnej w Polsce i zagranicą.

Prowadzi wykłady w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, Uniwersytecie Warszawskim w ramach studiów podyplomowych z zakresu ewaluacji, monitoringu i wskaźników. Główny ekspert w zakresie ewaluacji i monitorowania European Academy for Taxes, Economics&Law w Berlinie. Autor i współautor kilkunastu publikacji w obszarze ewaluacji.

Od 2013 r. Stanisław Bienias współtworzy niezależną organizację non-profit IDEA Rozwoju, od 2016 r. Prezes IDEA Instytut – spółki ściśle współpracującej z Fundacją.

Ekspert kluczowy Fundacji w obszarze: ewaluacja, monitoring, wskaźniki, evidence based & result oriented policy, badania, budowa potencjału administracji publicznej, budowa społeczeństwa obywatelskiego.