Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Rafał TRZCIŃSKI

Dyrektor ds. badań i analiz ilościowych

Socjolog, analityk – absolwent Instytutu Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego, o przekrojowym doświadczeniu w zakresie realizacji badań społecznych.

W latach 2005-2014 główny specjalista w Sekcji Ewaluacji Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Aktualnie zaangażowany jest przede wszystkim w projekty badawcze realizowane przez podmioty trzeciego sektora.

Posiada doświadczenie w zakresie ewaluacji programów finansowanych z funduszu przedakcesyjnego Phare, programów operacyjnych z perspektywy 2004-2006 oraz 2007-2013, zarówno w obszarze rozwoju kapitału ludzkiego, jak również wsparcia dla przedsiębiorstw oraz rozwoju regionalnego.

Specjalizuje się w metodologii badań ilościowych, w tym o charakterze quasi-eksperymentalnym. Autor oraz współredaktor publikacji i artykułów w tym zakresie.

Trener – prowadził szkolenia i wykłady na temat metodologii badań ewaluacyjnych, m.in. na studiach podyplomowych na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Akademii Leona Koźmińskiego. Był jednym z wykładowców na Szkole wiosennej poświęconej ewaluacji oddziaływania, zorganizowanej przez Komisję Europejską dla pracowników jednostek ewaluacyjnych z krajów członkowskich UE (Impact Evaluation Spring School, Węgry 2011).

Członek Polskiego Towarzystwa Ewaluacyjnego.

Ekspert kluczowy w obszarze: ewaluacja, analizy, metody kontrfaktyczne, metodologia badań, evidence based & result oriented policy,