Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Projekt WERE - Wykorzystanie Ewaluacji przez Regiony

W ramach projektu dążyliśmy do stworzenia mechanizmów kontroli obywatelskiej nad administracją samorządową, w zakresie wykorzystania wiedzy pochodzącej ze zleconych przez nią badań ewaluacyjnych. 

W szczególności projekt miał ocenić, na ile wyniki zlecanych badań są wykorzystywane przez samorząd regionalny (UM województwa mazowieckiego) dla takiej konstrukcji systemu realizacji funduszy unijnych na lata 2014-2020 na poziomie regionalnym, który jest przyjazny dla beneficjentów. 

Dzięki działaniom przeprowadzonym w ramach projektu WERE chcieliśmy przyczynić się do zwiększenia wykorzystania rekomendacji płynących z badań ewaluacyjnych w celu zmniejszenia obciążeń biurokratycznych dla beneficjentów funduszy unijnych.