Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Analiza stosowania nowych postanowień dotyczących europejskich funduszy strukturalnych i inwestycyjnych w fazie programowania

Fundacja IDEA została zaangażowana w opracowanie analizy sposobu włączenia nowych rozwiązań, przewidzianych w regulacjach dotyczących europejskich funduszy strukturalnych i inwestycyjnych (EFSI) na lata 2014-2020, w proces przygotowania dokumentów programowych na ten okres.

Celem analizy była weryfikacja, jak propozycje nowych rozwiązań, wprowadzone pakietem regulacyjnym dla perspektywy 2014-2020, zostały wzięte pod uwagę w procesie programowania.

Wyniki analizy zasilą m.in. proces tworzenia raportów, które są wymagane na mocy zapisów nowych regulacji. Będą one również stanowiły podstawę analityczną debaty na temat kształtu polityki po 2020.

Analiza była przygotowywana w ramach konsorcjum z firmą Altus, na zlecenie Komisji Europejskiej. Fundacja była podwykonawcą członka konsorcjum – Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Poniżej prezentujemy raport z badania