Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

"Muzeum na kółkach" zawita do Serocka

Razem z Muzeum POLIN organizujemy w Serocku mobilną wystawę pt. "Muzeum na kółkach".

Już dziś zapraszamy Państwa do Serocka w dniach 21-23 kwietnia br., gdzie wspólnie z Urzędem Miasta i Gminy oraz lokalnymi partnerami włączyliśmy się przygotowanie ekspozycji „Muzeum na kółkach”.

Jest ona elementem projektu Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN pn. „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”.Celem projektu jest edukacja w zakresie 1000-letniej historii współistnienia obok siebie dwóch kultur – polskiej i żydowskiej oraz promocja tych relacji. Wspierane są też lokalne inicjatywy w zakresie dialogu polsko-żydowskiego oraz ochrony dziedzictwa żydowskiego.

Zapraszamy Państwa serdecznie do zapoznania się z programem wydarzenia.

Program „Żydowskie dziedzictwo kulturowe” jest realizowany dzięki wsparciu udzielonemu z funduszy norweskich i EOG przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię.