Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Monitoring i wskaźniki - szkolenie

Stanisław Bienias, ekspert Fundacji, poprowadził w lutym 2015 r. szkolenie dotyczące wskaźników w programowaniu i monitorowaniu rozwoju polityk publicznych.

W ramach szkolenia uczestnicy poznali m.in. podstawowe definicje i informacje związane ze wskaźnikami, rodzaje i funkcje wskaźników oraz metody ich tworzenia, a także znaczenie wskaźników w procesie monitorowania.

Elementem szkolenia było również ukazanie relacji między procesami monitorowania i ewaluacji.
Uczestnikami szkolenia byli pracownicy instytucji wdrażających programy europejskie, zaangażowani w programowanie i zarządzanie polityką rozwoju oraz wdrażanie projektów współfinansowanych z wykorzystaniem funduszy europejskich w latach 2014 – 2020, a także bieżące monitorowanie realizacji tych projektów.

Pozyskana w ten sposób wiedza będzie niezwykle przydatna w m.in. procesie opracowywania i monitorowania dokumentów planistycznych i strategicznych.