Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Maciej KONIEWSKI

Ekspert

Specjalista w zakresie metodologii badań i ilościowych metod analizy danych. Absolwent socjologii w specjalizacji Badania Społeczne i Analiza Danych oraz filozofii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Ukończył także dwuletni program studiów doktoranckich z zakresu pomiaru edukacyjnego na tej uczelni oraz kursy metodologiczne na Uniwersytecie Michigan i Uniwersytecie w Bambergu.

Pracę zawodową rozpoczął w branży badań rynkowych, realizując ponad 50 projektów krajowych i międzynarodowych (m.in. dla centrali John Deere i Deutsche Telekom). W latach 2011-2016 realizował z ramienia Centrum Ewaluacji i Analiz Polityk Publicznych Uniwersytetu Jagiellońskiego (CEAPP) m.in. projekty ewaluacji polskiego Systemu Ewaluacji Oświaty (SEO), wsparcia budowy systemu ewaluacji szkolnictwa w Arabii Saudyjskiej, kontrfaktycznej ewaluacji wpływu działań PO IG 2007-2013 dla PARP. Realizował także ekspertyzy m.in. dla GUS i Banku Światowego.

 W latach 2013-2015 pracował w zespole Edukacyjnej Wartości Dodanej (EWD) w Instytucje Badań Edukacyjnych (IBE), gdzie zajmował się m.in. analizą i raportowaniem wyników bieżących badań nad trafnością wskaźników EWD, szkoleniami oraz popularyzowaniem metody. Jest autorem i współautorem kilkunastu publikacji z zakresu badań edukacyjnych, pomiaru edukacyjnego i ewaluacji.

Ekspert kluczowy Fundacji w obszarze: analiza statystyczna, analizy kontrfaktyczne, ewaluacja polityk publicznych, psychometria, planowanie badań, edukacja