Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Maciej KOLCZYŃSKI

Ekspert

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji UKSW w Warszawie oraz podyplomowych studiów z zakresu ewaluacji na Uniwersytecie Warszawskim. Doświadczenie zawodowe w zakresie polityki regionalnej zdobywał od 2004 roku, m.in. w Ministerstwie Gospodarki i Pracy, Ministerstwie Rozwoju Regionalnego, w Gabinecie Komisarz ds. Polityki Regionalnej Danuty Hübner, a także w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju.

Jako członek zespołu przygotowującego Krajową Strategię Rozwoju Regionalnego 2010–2020 był również zaangażowany w opracowanie rozwiązań wdrożeniowych dla ww. dokumentu.

Brał udział w opracowaniu Narodowych Strategicznych Ram Odniesienia 2007-2013 oraz architektury wdrażania polityki spójności w latach 2014-2020.

Prelegent podczas konferencji zagranicznych i seminariów krajowych dotyczących polityki regionalnej, a także ekspert w ramach projektów współpracy międzynarodowej, w tym również w ramach Polskiej Pomocy.

Autor artykułów poświęconych wymiarowi terytorialnemu polityki spójności.

Doradca miast w ramach programu "Rozwój Lokalny", realizowanego przez Związek Miast Polskich.

Od września 2014 r. ekspert kluczowy Fundacji w obszarze: polityka regionalna, samorząd terytorialny, rozwój miast, współpraca międzynarodowa, zdolność instytucjonalna.