Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Ocena użyteczności, trafności, efektywności, skuteczności i trwałości projektów w obszarze edukacji i kultury w ramach RPO Województwa Łódzkiego 2007-2013

W konsorcjum z FUNDEKO Korbel, Krok-Baściuk Spółka Jawna oraz Laboratorium Rozwoju Sp. z o.o. zrealizowaliśmy w 2014 r. badanie pn. "Ocena użyteczności, trafności, efektywności, skuteczności i trwałości projektów Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego realizowanych w obszarze edukacji i kultury w latach 2007-2013".

Celem badania była ocena projektów RPO WŁ realizowanych w obszarze edukacji i kultury w latach 2007-2013 zarówno z punktu widzenia jednostek samorządu terytorialnego, szkół i placówek oświatowych jak i mieszkańców województwa.

Badanie zrealizowano w dwóch modułach:

Moduł A: Ocena użyteczności, trafności, efektywności, skuteczności i trwałości projektów RPOWŁ realizowanych w obszarze edukacji w latach 2007-2013.

Moduł B: Ocena użyteczności, trafności, efektywności, skuteczności i trwałości projektów RPOWŁ realizowanych w obszarze kultury w latach 2007-2013.

W efekcie przygotowane zostały rekomendacje dla „Programu rozwoju kultury w województwie łódzkim na lata 2014-2020”.

Poniżej przedstawiamy raport końcowy z badania: