Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Katarzyna LOTKO-CZECH

Ekspert

Doktor nauk ekonomicznych, absolwentka Uniwersytetu Opolskiego oraz podyplomowych studiów z zakresu ewaluacji programów społecznych na Uniwersytecie Warszawskim.

Od kwietnia 1999 do grudnia 2014 roku pracowała w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego. W roku 2007 od podstaw tworzyła Jednostkę Ewaluacyjną w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego, w ramach którego także przygotowała i koordynowała proces ewaluacji programów operacyjnych zarządzanych i wdrażanych na poziomie regionalnym. Była wiceprzewodniczącą Grupy Sterującej Ewaluacją w województwie opolskim, uczestniczyła także w pracach Zespołu sterującego ewaluacją polityki spójności oraz Grupy Sterującej Ewaluacją Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju. Uczestniczyła w opracowaniu Strategii Rozwoju Województwa Opolskiego do 2020 roku, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2007–2013 oraz na lata 2014 – 2020. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego.

Autorka i współautorka artykułów naukowych, m.in. z zakresu rozwoju regionalnego, polityki regionalnej, polityki spójności Unii Europejskiej, finansów publicznych.

Prelegentka licznych konferencji i seminariów naukowych dotyczących polityki regionalnej oraz budowy kultury ewaluacyjnej na poziomie regionalnym.

Prowadzi wykłady w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu – Wydział Ekonomiczny w Opolu, w szczególności z zakresu polityki regionalnej.