Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Katarzyna HERMANN-PAWŁOWSKA

Ekspert

Analityk, ewaluator, ekspert w dziedzinie planowania strategicznego, funduszy unijnych i partycypacji publicznej. Z wykształcenia europeista, absolwentka Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu i Kolegium Europejskiego w Natolinie, tytuł doktora nauk ekonomicznych uzyskała w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Posiada wieloletnie doświadczenie w planowaniu i wdrażaniu interwencji publicznych zdobyte w trakcie pracy w administracji publicznej, w tym w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego. Od 2007 roku doradza administracji publicznej jako ekspert zewnętrzny w zakresie planowania strategicznego i budowania odpowiedniej zdolności instytucjonalnej do wdrażania działań rozwojowych. Od 2013 roku związana z Fundacją Idea Rozwoju. Realizowała projekty rozwojowe w Tunezji, projekty naukowe i watchdogowe nastawione na upowszechnianie idei polityk opartych na dowodach; koordynowała realizację badań ewaluacyjnych w Palestynie, Kenii, Tanzanii i Etiopii.

Autorka artykułów i publikacji w zakresie procesu europeizacji polskiej administracji publicznej, wieloszczeblowego rządzenia, planowania strategicznego, wykorzystania wiedzy płynącej z ewaluacji. Prowadzi szkolenia dotyczące polityki spójności UE, planowania strategicznego, partycypacji publicznej itp.

Prywatnie miłośniczka Barcelony, gruzińskiego jedzenia i literatury współczesnej, w szczególności fantastyki. Wolny czas najchętniej spędza w podróży, w bibliotece lub na parkiecie.

Linkedin