Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Justyna KULAWIK-DUTKOWSKA

Ekspert

Radca prawny, absolwentka m.in. Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, podyplomowych interdyscyplinarnych studiów europejskich w Kolegium Europejskim w Natolinie (specjalizacja: prawo Unii Europejskiej) oraz Université de Poitiers.

Obecnie doktorantka na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Posiada 10-letnie doświadczenie zawodowe zdobyte w Polsce i w Brukseli, obejmujące pracę zarówno dla sektora publicznego (Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Komisja Europejska, Ministerstwo Gospodarki), jak i sektora prywatnego (m.in. jedna z największych globalnych firm doradczych Deloitte). Obecnie na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego odpowiada za realizację projektów badawczych, a także działa jako radca prawny i niezależny ekspert, świadcząc usługi dla sektora administracji i przedsiębiorstw, w tym w ramach projektów międzynarodowych.

Specjalizuje się przede wszystkim w zagadnieniach związanych z pomocą publiczną, funduszami strukturalnymi, przedsiębiorczością i prawem europejskim. Interesuje się również tematyką ekonomicznej analizy prawa i oceną skutków regulacji.

 Od 2014 r. Justyna Kulawik-Dutkowska ściśle współpracuje z Fundacją IDEA Rozwoju.

Ekspert kluczowy Fundacji w następujących obszarach: ekonomiczna analiza prawa, prawo i polityki europejskie, przedsiębiorczość, innowacyjność, wdrażanie funduszy strukturalnych, ocena skutków regulacji, zarządzanie projektami