Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Badanie wpływu funduszy UE na wymiar sprawiedliwości

A my przyjrzymy się, jak to wygląda w Polsce

Nasi eksperci zostali zaangażowani w badanie Center for the Study of Democracy dotyczące tego, w jakim zakresie Europejski Fundusz Społeczny oraz Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego wsparły wymiar sprawiedliwości w wybranych krajach członkowskich UE. Obejmie ono lata 2007-2013 oraz 2014-2020.

W ramach badania sprawdzimy m.in. jak temat wsparcia wymiaru sprawiedliwości został ujęty w dokumentach programowych w Polsce. Przeanalizujemy również dane na temat potrzeb w tym obszarze, zidentyfikowanych w ramach analiz realizowanych w naszym kraju. Przyjrzymy się też planowanym, realizowanym i zakończonym projektom w zakresie wsparcia wymiaru sprawiedliwości, procesowi priorytetyzacji niektórych projektów oraz działaniom następczym, towarzyszącym poszczególnym inicjatywom.

Badanie jest realizowane dla Komisji Europejskiej