Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Przygotowujemy się do Europejskiego Roku na rzecz Rozwoju

W ubiegłym tygodniu nasz ekspert, Maciej Kolczyński, wziął udział w dwudniowej wizycie studyjnej polskich NGO, zaangażowanych we współpracę rozwojową, do instytucji unijnych w Brukseli

Podczas wizyty uczestnicy spotkali się z przedstawicielami Komisji Europejskiej (DG DEVCO), Europejskiej Służby Działań Zewnętrznych (ESDZ) oraz Parlamentu Europejskiego. Rozmowy dotyczyły m.in. kierunków współpracy rozwojowej UE z Azją, Afryka oraz państwami Europy Wschodniej.

Wizyta była również świetną okazją do poznania planów instytucji europejskich w zakresie planowanych na przyszły rok obchodów Europejskiego Roku na rzecz Rozwoju, a przede wszystkim wymienienia doświadczeń w zakresie realizacji projektów współpracy rozwojowej z Koleżankami i Kolegami z polskich organizacji pozarządowych. Organizatorem wyjazdu studyjnego było Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Warszawie.