Ewaluacja projektu "Szkoła dostępna dla wszystkich – szkolenia nauczycieli specjalistów w zakresie udzielania adekwatnego do potrzeb wsparcia uczniom, rodzicom i nauczycielom"
Dla Instytutu Badań Edukacyjnych zrealizowaliśmy badanie ewaluacyjne projektu „Szkoła dostępna dla wszystkich – szkolenia nauczycieli specjalistów w zakresie udzielania adekwatnego do potrzeb wsparcia uczniom, rodzicom i nauczycielom".
W jego ramach próbowaliśmy m.in. ustalić jak skutecznie realizowany jest projekt, czy dociera do właściwych osób i pozwala osiągać stawiane przed nim cele. Sprawdziliśmy też, jak oceniane jest wsparcie z perspektywy uczestników.
Projekt "Szkoła dostępna dla wszystkich” realizowany jest przez Instytut Badań Edukacyjnych przy wsparciu UNICEF, a jego celem jest podniesienie kompetencji nauczycieli specjalistów oraz wsparcie uczniów, rodziców i nauczycieli, uwzględniając różnorodne potrzeby rozwojowe i edukacyjne dzieci i młodzieży.