Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Ewaluacja działalności Regionalnych Ośrodków Debaty Międzynarodowej w latach 2014-2015

Na zlecenie polskiego MSZ zrealizowaliśmy badanie poświęcone działalności Regionalnych Ośrodków Debaty Międzynarodowe (RODM). Jego głównym celem było dokonanie oceny adekwatności i skuteczności prowadzonych przez RODM działań, z punktu widzenia zasadności ich kontynuacji i rozwoju w latach następnych.

RODM mają na celu przybliżenie obywatelom polskiej polityki zagranicznej oraz wzmocnienie kanałów współpracy pomiędzy MSZ, a partnerami w regionach (samorządem i organizacjami pozarządowymi). Stworzona na podstawie konkursów MSZ sieć ośrodków odpowiada m.in. za animowanie i inicjowanie w regionie spotkań, debat i innych wydarzeń z udziałem przedstawicieli wybranych instytucji.