Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Czy ewaluacja inspiruje polską administrację?

Zaczynamy nowy projekt w ramach programu Fundacji im. Stefana Batorego

Na to i na szereg innych pytań, dotyczących sposobu korzystania przez administrację publiczną z wyników badań ewaluacyjnych, odpowiemy w ramach, finansowanego ze środków programu Obywatele dla Demokracji Fundacji im. Stefana Batorego, projektu "Wykorzystanie wiedzy przez administracje – mechanizmy nadzoru obywatelskiego".

Nasz projekt będzie trwał do września 2015 r. W tym czasie eksperci Fundacji przyjrzą się wykorzystaniu wyników badań ewaluacyjnych w polskiej administracji pod kątem przygotowania zasad wdrażania funduszy UE w latach 2014-2020. W szczególności skupimy się na tych rekomendacjach z badań, które przyczynić się mogą do zmniejszenia nieuzasadnionych obciążeń biurokratycznych dla przyszłych beneficjentów funduszy. Nasz projekt kierujemy przede wszystkim do jednostek polskiej administracji publicznej, jednak będzie on również służyć innym organizacjom pozarządowym jako przykład wykorzystania ewaluacji jako narzędzia nadzoru obywatelskiego nad działaniem władz publicznych.

Celem programu Obywatele dla Demokracji jest wsparcie rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i zwiększenie udziału organizacji pozarządowych w budowaniu sprawiedliwości społecznej, demokracji i zrównoważonego rozwoju. Program finansowany jest ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego (tzw. Funduszy EOG).