Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

CONTRA: spotkanie zespołu w Warszawie

W międzynarodowym towarzystwie o konfliktach
Za nami intensywne prace podczas spotkania z partnerami projektu JPI Urban Europe CONTRA - Conflict in Transformations.
Jak badać konflikty w mieście? Jak sprawić, by konflikt, zamiast paraliżować dialog, doprowadził do zrozumienia i wypracowania lepszych rozwiązań na przyszłość?
Czy konflikt sam w sobie jest czymś złym? A może przeciwnie - emocje pozwalają wybrzmieć argumentom, które w innych okolicznościach w ogóle nie zostałyby wypowiedziane i usłyszane?

Spotkanie w dniach 14-15.06 pozwoliło nam wymienić doświadczenia w zakresie zupełnie nowego podejścia do procesów partycypacyjnych. Szczególnie inspirujące były doświadczenia norweskiego Bremmen, gdzie m.in. dokonano personifikacji budynków na rewitalizowanym obszarze będącym przedmiotem konsultacji. Warsztat Tobiasa Arnoldussen’a z kolei dotyczył wymiaru prawnego konfliktów przestrzennych i unaocznił, jak różne wyzwania prawne mogą się pojawić w pozornie tylko prostym pomyśle na nietypowe centrum handlowe w Amsterdamie.