Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wizyta studyjna przedstawicieli administracji chińskiej w Pradze i Warszawie

W dniach 11-14 listopada 2014 r. współorganizowaliśmy wizytę studyjną przedstawicieli administracji chińskiej w Pradze i Warszawie. Te dwie europejskie stolice odwiedzili przedstawiciele chińskiej Narodowej Komisji Rozwoju i Reform, a także prowincji Mongolia Wewnętrzna, Hubei oraz Kanton.

Podczas wizyty w stolicy Czech delegacja spotkała się z przedstawicielami tamtejszego Ministerstwa Rozwoju Regionalnego. Tematem rozmów były m.in. plany w zakresie inwestycji finansowanych z funduszy UE w latach 2014-2020, rozwój miast w Czechach oraz doświadczenia czeskie w realizacji programów Europejskiej Współpracy Terytorialnej.

Tematem rozmów w Warszawie były z kolei dotychczasowe doświadczenia Stolicy w realizacji inwestycji z funduszy europejskich. Delegaci mogli również zapoznać się z przykładami wsparcia dla przedsiębiorców oferowanego przez miasto. Podczas wizyty rozmawiano również o możliwościach dalszej współpracy strony chińskiej z ekspertami Fundacji.

Wizyta odbyła się w ramach inicjatywy CETREGIO – cyklu szkoleń chińsko-europejskich z zakresu polityki regionalnej, zainicjowanych przez Komisję Europejską. Celem programu jest wzmacnianie więzi między regionami z Europy i Chin.