Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wykorzystanie wiedzy przez administrację - Norwegowie dołączają do projektu

Nawiązaliśmy współpracę z firmą Oxford Research z Norwegii.

W ramach realizowanego projektu tematycznego „Wykorzystanie wiedzy przez administracje – mechanizmy nadzoru obywatelskiego” nawiązaliśmy współpracę z firmą Oxford Research z Norwegii, która specjalizuje się w zagadnieniach związanych z szeroko pojętym rozwojem regionalnym.

Oxford Research jest organizacją o prawie dwudziestoletnim doświadczeniu, posiadającą swoje filie w 4 państwach, która zajmuje się ewaluacją polityk publicznych, a także oferuje doradztwo w zakresie planowania strategicznego – obszar jej działania jest zatem w dużym stopniu zbieżny z zakresem działalności naszej Fundacji.

Nawiązanie współpracy przyczyni się do osiągnięcia lepszych rezultatów w realizowanym przez organizację projekcie tematycznym poprzez wniesienie przez Oxford Research swoich doświadczeń w zakresie realizacji ewaluacji, zasilających realizację polityk publicznych w Norwegii dzięki wykorzystaniu wyników tych badań przez decydentów. Ww. doświadczenia zostaną wykorzystane zarówno w ramach planowanej publikacji naukowej, jak i podczas dyskusji w ramach konferencji podsumowującej projekt.

Projekt „Wykorzystanie wiedzy przez administracje – mechanizmy nadzoru obywatelskiego” jest realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.