Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Budowa banków zadań

Zakończyliśmy badanie ewaluacyjne projektu pn. Budowa banków zadań, realizowanego w ramach Priorytetu III Wysoka jakość systemu oświaty Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (PO KL).

Banki zadań to pomysł na zmodyfikowanie obecnego systemu egzaminów zewnętrznych (m.in. sprawdzianu w VI klasie szkoły podstawowej, egzaminu gimnazjalnego, egzaminu maturalnego). W bankach będą gromadzone zadania stworzone przez ekspertów z danej dziedziny, które następnie będą wykorzystywane do tworzenia arkuszy egzaminacyjnych.

W ramach badania nasi eksperci dokonali m.in. oceny systemu zarządzania i obsługi projektu, a także jego postępu rzeczowego i finansowego.

Ewaluacja wykonywana była na zlecenie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Poniżej raport końcowy z badania: