Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Alicja WEREMIUK

Ekspert

Doświadczony ekspert w zakresie polityk publicznych oraz ewaluacji. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego oraz doktorantka Instytutu Nauk Ekonomicznych PAN.

Przez 5 lat pracowała w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego, kierując pracami jednostki ewaluacyjnej Funduszu Spójności (FS) i Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007–2013 (POIiŚ). Była odpowiedzialna za opracowanie i wdrożenie systemu ewaluacji FS, planów i projektów ewaluacji, opisów przedmiotów zamówienia, rozwój metodologii i narzędzi, szkoleń z zakresu ewaluacji. Brała również udział w procesie programowania POIiŚ i negocjacjach jego zapisów.

Od 2008 roku jest niezależnym ewaluatorem i konsultantem. Zajmuje się przygotowywaniem ofert przetargowych, zarządzaniem projektami ewaluacyjnymi, koordynacją metodologiczną, prowadzeniem badań ilościowych i jakościowych, analizą danych oraz opracowywaniem raportów i rekomendacji.

Prowadziła szkolenia, warsztaty i wykłady z zakresu ewaluacji, metodologii badań społecznych, jak również funduszy europejskich i polityk publicznych.

Doświadczenie doradcze zdobywała w projektach w Polsce, Gruzji i Rumunii.