Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wsparcie dla dużych przedsiębiorstw - Ewaluacja ex-post dla Komisji Europejskiej

W roku 2014, jako podwykonawca firmy KPMG wzięliśmy udział w badaniu ex-post wsparcia udzielanego dużym przedsiębiorstwom w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w perspektywie 2007-2013. Badanie zostało zrealizowane na zlecenie Komisji Europejskiej i objęło osiem krajów UE – Polskę, Austrię, Czechy, Hiszpanię, Niemcy, Portugalię, Węgry i Włochy.

Jego celem była ocena osiągnięć w obszarze wsparcie przedsiębiorstw oraz wyciągnięcie wniosków na przyszłość. Analizie poddane zostały m.in dane dotyczące rodzaju i warunków udzielania wsparcia oraz jego zasadności. Badanie objęło również skuteczność oraz trwałość oddziaływania interwencji, a także potencjalne dodatkowe korzyści z niej wynikające.

Poniżej do ściągnięcia raport końcowy z badania: